Την ευκαιρία να θυμηθούν τα παλιά και να ανανεώσουν την υπόσχεσή τους στον προσκοπισμό είχαν τα μέλη των παλιών προσκόπων που παραβρέθηκαν στην 3η συνάντηση που πραγματοποιήθηκε στο άλσος της λίμνης της Αγιάς την Κυριακή το πρωί.
Πρόσκοποι κάθε διαφορετικών γενεών που ο καθένας έχει γράψει τη δική του ιστορία στο προσκοπικό κίνημα έδωσαν και φέτος το «παρών» στη συνάντηση.
Ο αρχηγός παλαιών προσκόπων Χανίων Ιωσήφ Κουρνιδάκης, μιλώντας στους δημοσιογράφους, ανέφερε ότι η ομάδα βετεράνων προσκόπων Χανίων αριθμεί 50 άτομα, ωστόσο, ο αριθμός αυξάνεται χρόνο με τον χρόνο καθώς όλο και περισσότεροι παλιοί πρόσκοποι έρχονται κοντά στην ομάδα.
Αναλυτικό ρεπορτάζ στο αυριανό φύλλο των Χανιώτικων νέων