Τη συµπλήρωση σαράντα χρόνων από την ίδρυσή του γιορτάζει το Πολυτεχνείο Κρήτης. Σαράντα χρόνια πολυεπίπεδης προσφοράς στην τοπική – και όχι µόνον – κοινωνία, από ένα αµιγώς τεχνολογικό πανεπιστήµιο, το οποίο παράγει ποιοτικό ερευνητικό έργο και παρέχει υψηλού επιπέδου εκπαίδευση. Η εορταστική εκδήλωση από την Πρυτανεία του Ιδρύµατος, θα πραγµατοποιηθεί την Τετάρτη 7 Μαρτίου 2018 και ώρα 7µ.µ. στο Πνευµατικό Κέντρο Χανίων και θα είναι ανοικτή στο κοινό.
Τοπικά