Εθελοντική αιμοδοσία θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 15 Ιουλίου, από 9 π.μ. έως 2 μ.μ., στον χώρο του Κ.Α.Π.Η. Ακρωτηρίου και η οποία διοργανώνεται από τον Δήμο Χανίων, τον Δ.Ο.ΚΟΙ.Π.Π. του Δήμου Χανίων, το Τμήμα Αιμοδοσίας του Γ.Ν. Χανίων και τον Σύλλογο Εθελοντών Αιμοδοτών “Άγιος Ιωάννης”. Παράλληλα, όπως ανακοίνωσε ο Δήμος Χανίων, από τον Σύλλογο “Ορίζοντας” θα γίνει ενημέρωση για δωρεά μυελού των οστών και εκπαιδευμένοι εθελοντές θα λαμ- βάνουν δείγμα στοματικού επιχρίσματος – σάλιου. Για περισσότερες πληροφορίες οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνήσουν με το Κ.Α.Π.Η. Ακρωτηρίου στο τηλ.: 2821009030 από Δευτέρα έως Παρασκευή.
Εθελοντική αιμοδοσία στο ΚΑΠΗ Ακρωτηρίου
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)