Θεατρική παράσταση: “Ελένη είσαι και φαίνεσαι!” θα παρουσιάσει στο Πνευματικό Κέντρο Χανίων στις 22 και 23 Μαΐου στις 11.30 π.μ. το 6ο Γυμνάσιο.
Εκδήλωση θα πραγματοποιήσει το Γυμνάσιο Κουνπουπιδιανών στο Πνευματικό Κέντρο Χανίων την Τετάρτη 24 Μαίου στις 7 μ.μ. με πολιτιστικές και εκπαιδευτικές δράσεις. Στο Α’ μέρος θα γίνει οπτικοποιημένη απόδοση κεφαλαίου από την Αναφορά στον Γκρέκο και στο Β΄ μέρος θα γίνει η τελετή αποφοίτησης της Γ΄Γυμνασίου.