Συνάντηση με αφορμή το πρόγραμμα για την ανάδειξη των κρηνών του Δήμου Πλατανιά θα πραγματοποιηθεί για την Δημοτική Ενότητα Πλατανιά την Κυριακή 14 Ιανουαρίου στο Πολιτιστικό Κέντρο Μάλεμε (δίπλα από την εκκλησία του Αγίου Αντωνίου) τις ώρες 6 μ.μ. – 9 μ.μ..
Δηλώσεις Συμμετοχής στο info@cretaadulteduc.gr ή και απευθείας κατά την προσέλευση (17.30-18.00). Πληροφορίες: Μαρία Μιχαήλ, Εκπαιδευτικός-Εμψυχωτής Κοινότητας ΕΔΕΕΚ, τηλ. 6945533346 (από 13.30-21.30).
Οπως αναφέρεται σε σχετική ανακοίνωση, «ο Δήμος Πλατανιά, σε συνεργασία με το Επιστημονικό Δίκτυο Εκπαίδευσης Ενηλίκων Κρήτης (Ε.Δ.Ε.Ε.Κ), θα υλοποιήσει Πρωτοβουλία σχετικά με την ανάδειξη “ Κρηνών” του τόπου μας.