Στη σύλληψη ενός 21χρονου αλλοδαπού προέβησαν χθες, στελέχη του Γραφείου Ασφαλείας – Κλιμακίου Ειδικών Αποστολών της Λιμενικής Αρχής Χανίων, στον επιβατικό λιμένα Σούδας.
Συγκεκριμένα, σύμφωνα με ανακοίνωση του Λιμενικού «πρωινές ώρες χθες, κατά τη διενέργεια ελέγχων, εντοπίστηκε ο ανωτέρω αλλοδαπός, ο οποίος κατείχε κλαπέν δελτίο ταυτότητας.
Από το Κεντρικό Λιμεναρχείο Χανίων, που διενεργεί την προανάκριση, κατασχέθηκε το εν λόγω κλαπέν ταξιδιωτικό έγγραφο».
Συνελήφθη στο λιμάνι της Σούδας γιατί κατείχε κλεμμένη ταυτότητα
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)