Κανένα κενό κρεβάτι δεν υπάρχει στις κλινικές κορωνοϊού του Γενικού νοσοκομείου Χανίων καθώς η πληρότητα είναι 100% με 74 ασθενείς να νοσηλεύονται το πρωί της Δευτέρας. Ασφυκτική είναι η πίεση και ΜΕΘ covid με την πληρότητα να αγγίζει το 75%.
Συγκεκριμένα, στην κλινική κορωνοϊού Ι νοσηλεύονται 36 ασθενείς, στην κλινική κορωνοϊού ΙΙ νοσηλεύονται 38 ασθενείς και στην ΜΕΘ covid 9.
100% πληρότητα στις κλινικές covid του Νοσοκομείου Χανίων
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)