Η τελετή απονομής διπλωμάτων Μηχανικού Πολυτεχνείου Κρήτης πραγματοποιήθηκε το πρωί της Δευτέρας στο Πνευματικό Κέντρο Χανίων. Σε χαιρετισμό του ο πρύτανης του Πολυτεχνείου, Μιχάλης Ζερβάκης, τόνισε απευθυνόμενος στους απόφοιτους ότι «θα κριθείτε από το καινούργιο μετερίζι που θα ακολουθήσετε, να λύσετε προβλήματα της κοινωνίας».
Ο ίδιος ευχήθηκε καλή επιτυχία σε όλους και να κρατήσουν δεσμούς με το Πολυτεχνείο Κρήτης. Χαιρετισμό απηύθυνε και ο δήμαρχος Χανίων Παναγιώτης Σημανδηράκης.
Συνολικά απονέμονται 177 διπλώματα μηχανικών.
177 νέοι μηχανικοί από το Πολυτεχνείο Κρήτης (φωτ.)
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)
Η τελετή απονομής διπλωμάτων Μηχανικού Πολυτεχνείου Κρήτης πραγματοποιήθηκε το πρωί της Δευτέρας στο Πνευματικό Κέντρο Χανίων. Σε χαιρετισμό του ο πρύτανης του Πολυτεχνείου, Μιχάλης Ζερβάκης, τόνισε απευθυνόμενος στους απόφοιτους ότι «θα κριθείτε από το καινούργιο μετερίζι που θα ακολουθήσετε, να λύσετε προβλήματα της κοινωνίας».
Ο ίδιος ευχήθηκε καλή επιτυχία σε όλους και να κρατήσουν δεσμούς με το Πολυτεχνείο Κρήτης. Χαιρετισμό απηύθυνε και ο δήμαρχος Χανίων Παναγιώτης Σημανδηράκης.
Συνολικά απονέμονται 177 διπλώματα μηχανικών.