21 Νοεμβρίου 1975 και όπως διαβάζουμε στο φύλλο της εφημερίδας εκείνης της ημέρας η Ελληνική Αεροπορία είχε ενισχυθεί με μαχητικά αεροσκάφη τύπου Α7 και C130.
Αναφέρει σχετικά το ρεπορτάζ της εποχής «Νέα μαχητικά αεροσκάφη τύπου Α-7 και ΣΕ-130 εντάσσονται στην δύναμη της Ελληνικής Αεροπορίας.
Σχετική τελετή θα γίνη το πρωί της 28ης Νοεμβρίου στο αεροδρόμιο Ακρωτηρίου παρουσία των υπουργού και υφυπουργού Εθνικής Αμύνης του αρχηγού Αεροπορίας και άλλων επισήμων»