Για την… κάθοδο του θιάσου των δηµοφιλών ηθοποιών Αλέκου Αλεξανδράκη και Νόνικας Γαληνέα διαβάζουµε στο φύλλο της εφηµερίδας της 18ης Μαΐου 1975.
Όπως αναφέρει ο συντάκτης του άρθρου «Ως πληροφορούµεθα κατέρχεται στην πόλη µας ο θίασος των Αλέκου Αλεξανδράκη και Νόνικας Γαληνέα, προκειµένου να δώσουν παραστάσεις στον κινηµατογράφο ‘‘Απόλλων’’ την προσεχή Τετάρτη και Πέµπτη, µε τη θριαµβευτική επιτυχία της Αθήνας ‘‘Τέσσερα δωµάτια µε κήπο’’.
Μάλιστα όπως επισηµαίνεται στο σχετικό άρθρο «Σηµειωτέον ότι από την Εργατική Εστία διαθέτονται δωρεάν εισιτήρια στους εργαζόµενους».