Τι πρέπει να γίνει για να προχωρήσουν ορισμένα δημόσια έργα -όπως συμβαίνει με τον οδικό κόμβο μεταξύ “Πανοράματος και κακής στροφής” στη δημοτική περιφέρεια Νέας Κυδωνίας -που ενώ ξεκίνησαν έμειναν στη μέση ατελείωτα; Χιλιάδες ξένοι καθημερινά βλέπουν αυτές τις εικόνες και γελούν με την έλλειψη συντονισμού και καλού προγραμματισμού των αρμοδίων Υπηρεσιών και όχι μόνο. Τα παράπονα πολλά προς την εφημερίδα μας από καιρό, ενώ έχουμε προβάλει πρόσφατα την απαράδεκτη κατάσταση για την οποία ταλαιπωρούνται και κινδυνεύουν πολλοί οδηγοί αλλά και πεζοί, αφού η συγκεκριμένη περιοχή είναι ιδιαίτερα τουριστική με πολλά τουριστικά καταλύματα, μεγάλες ξενοδοχειακές μονάδες και διάφορα καταστήματα. “Η συγκεκριμένη παράκαμψη με τον οδικό κόμβο ήταν από χρόνια απαραίτητη να γίνει και τώρα που άρχισε, δε βλέπουμε να τελειώνει”, επισημαίνουν όσοι ρωτήθηκαν με ορισμένους από αυτούς, να… εκτοξεύουν υβριστικές φράσεις κατά πάντων. Οι χθεσινές φωτογραφίες δείχνουν την απαράδεκτη διακοπή των εργασιών, όπου με τις πινακίδες που έβαλαν, παραπλανούν τους οδηγούς ότι απαγορεύεται η κυκλοφορία λόγω εκτελούμενων έργων. Κανένα όμως συνεργείο δεν ήταν εκεί και κανένας εργάτης δε δούλευε ούτε χθες?
Γ.Η.Κ.