Μια εβδομάδα μετά την ανάληψη της πρωθυπουργίας από τον κ. Γ. Παπανδρέου, είχα γράψει ένα σημείωμα στα «Χ.Ν.», που του ζητούσα ατσάλινη διοίκηση στο κόμμα.
Δεν περίμενα βέβαια, να με πάρει κανένας από το ΠΑΣΟΚ στα σοβαρά… Ένας φίλος που στηρίζει το κυβερνών κόμμα (ο τελευταίος που μου έχει απομείνει) μου έλεγε ότι οι μεγάλοι πολιτικοί ηγέτες… ανατρίχιαζαν με τους ισορροπιστές και τα… παζάρια.
Οι ισορροπίες στην πολιτική είναι προϊούσα κατάσταση αποσύνθεσης.
Ρωτήστε και τον κ. Καραμανλή…
Κάτι παραπάνω ξέρει!
Γ. Ουν.