Η ΕΙΔΗΣΗ είναι ξεκάθαρη. Χωρίς περιστροφές, εικασίες και αναμονές ψηφίσματος νέων νόμων: «Την παραπομπή σε δίκη της πολιτικής ηγεσίας της Ισλανδίας, που ευθύνεται για την οικονομική κατάρρευση της χώρας το 2008, ενέκρινε χθες η Κοινοβουλευτική Επιτροπή που κλήθηκε να ερευνήσει τυχόν πολιτικές ευθύνες στην υπόθεση που οδήγησε στην εθνική χρεοκοπία».
ΕΜΕΙΣ, δεν λέμε πως συλλήβδην όλη η προηγούμενη πολιτική ηγεσία (Ν.Δ.) ευθύνεται για την κατάσταση στην οποία βρισκόμαστε? Αλλά, βρε αδελφέ, πέρασε ένας ολόκληρος χρόνος και δεν είδαμε κανένα «λαμόγιο» να μπαίνει στη φυλακή ή να επιστρέφει τα λεφτά του δημοσίου ή της διαπλοκής που καταχράστηκε!
Στ.Γ.Κ.