Η είδηση αναφέρει: ´Ρολόγια, καπέλα, παιχνίδια, cd και άλλα είδη που είχαν κατασχεθεί από παράνομους μικροπωλητές κατέστρεψε χθες το πρωί η Δημοτική Αστυνομία Χανίων´.
Και εγώ, ο αφελής, διερωτώμαι: Τόσοι φτωχοί υπάρχουν. Τόσα παιδιά, τα οποία θα χαμογελούσαν αν είχαν ένα ρολόι, ένα καπέλο ή ένα παιχνίδι. Αλλά δεν έχουν τίποτα ούτε μπορούν να αγοράσουν. Γιατί, λοιπόν, τόσα πράγματα να καταστραφούν αντί να δοθούν σε ανθρώπους που έχουν ανάγκη; Ή που έστω θα πάρουν λίγη χαρά;
Γ. ΛΥΒ.