Κρίμα που οι εκλογές για την Τοπική Αυτοδιοίκηση δεν έγιναν πέρυσι? Ίσως τότε η γυναικεία ομάδα μπάσκετ του ΟΑΧ να είχε τη συμπαράσταση του πολιτικού κόσμου, ώστε να μην αποχωρήσει από το πρωτάθλημα της πρώτης Εθνικής κατηγορίας. Ίσως και το ιστορικό τμήμα πόλο του ΝΟΧ, που έχει χαρίσει τόσες χαρές στην πόλη μας, να μην έπεφτε στην Α2.
Την ώρα που ο αθλητισμός στα Χανιά έβρισκε κλειστές πόρτες ο ΟΦΗ είχε την αμέριστη συμπαράσταση του Δήμου Ηρακλείου. Αλλά εκεί φαίνεται πως το ενδιαφέρον για τα αθλητικά δρώμενα δεν περιορίζεται μόνο στην προεκλογική περίοδο.
Π. Περ.