Ο δημοτικός σύμβουλος Χανίων της πλειοψηφίας και διευθύνων σύμβουλος της ΔΕΔΙΣΑ Λευτέρης Κοπάσης θεωρούνταν, μέχρι πριν από μερικές εβδομάδες, πρώτο φαβορί για τη θέση του υποψήφιου αντιπεριφερειάρχη Χανίων, με το ψηφοδέλτιο του υποψήφιου περιφερειάρχη Κρήτης Γιάννη Πλακιωτάκη.
Τελικά, η επιλογή της ηγεσίας του κόμματος της ΝΔ ήταν ο πολιτευτής και πρώην αντινομάρχης Χανίων Κώστας Γύπαρης. Κερδισμένος αυτής της εξέλιξης ο… υποψήφιος δήμαρχος Χανίων Κυριάκος Βιρβιδάκης, με τον συνδυασμό του οποίου ´κατεβαίνει´ και πάλι στη μάχη του σταυρού ο κ. Κοπάσης.
Το όνομά του αναμένεται να ανακοινωθεί και επίσημα το επόμενο διάστημα, μαζί με άλλα.
Μην ξεχνάμε, άλλωστε, ότι ο κ. Βιρβιδάκης έχει ανακοινώσει, μέχρι στιγμής, μόνο το… ήμισυ, σχεδόν, του συνδυασμού του.
Γ. Γεωργ.