Με τη σχετικά πρόσφατη ´μόδα´ του γκράφιτι, που τις περισσότερες φορές ρυπαίνει αντί να αποτελεί τέχνη, νεαρά παιδιά εισέρχονται και σε αφύλαχτες υπό ανέγερση οικοδομές, όπου βρίσκουν πεδίο σχεδίασης γκράφιτι.
Σε μια τέτοια οικοδομή, δεξιά του κατερχόμενου από το ΣΟΔΥ Πρ. Ηλία, στην οδό Πρ. Ηλία όπου δεν υπάρχει προστατευτικό σύρμα ή τίποτα άλλο, πριν λίγες ημέρες παρ? ολίγο να συμβεί σοβαρό ατύχημα από πτώση νεαρού που ζωγράφιζε στα μπετά της οικοδομής.
Μήπως χρειάζεται κάποια περίφραξη για να μη θρηνήσουμε θύματα;
Α.Π.