´Ε, όχι και να καταντήσουνε τον χώρο κάτω από την ιστορική γέφυρα του Ταυρωνίτη σε Κουρουπητό´, διαμαρτυρήθηκε τηλεφωνικά στην εφημερίδα μας πριν από λίγες ημέρες ένας ευαισθητοποιημένος πολίτης, περαστικός από την περιοχή, επισημαίνοντας ακόμα ότι: ´Η παλιά γέφυρα έχει ιστορία, είναι ένα μνημείο και το έχουν εγκαταλείψει έρμαιο στη φθορά του χρόνου´. Εμείς, λοιπόν, φωτογραφίσαμε χθες τον μικρό «Κουρουπητό» κάτω από τη γέφυρα ώστε να δείξουν ανάλογο ενδιαφέρον οι αρμόδιοι αλλά και υπευθυνότητα για σεβασμό στο περιβάλλον, οι αίτιοι!
Γ.Η.Κ.