Στις 28 Σεπτεμβρίου ο πρόεδρος του Τεχνικού Επιμελητηρίου Ελλάδας – Τμήματος Δυτικής Κρήτης (ΤΕΕ/ΤΔΚ) Αντώνης Πιταριδάκης (φωτ. πάνω αριστερά) έστειλε έγγραφο στον γενικό γραμματέα της Περιφέρειας Κρήτης Θανάση Καρούντζο (φωτ. πάνω δεξιά), στο οποίο σημείωνε, μεταξύ άλλων, ότι «η μελέτη του ΣΧΟΟΑΠ Ιναχωρίου μπορεί και πρέπει άμεσα, σύμφωνα και με την κείμενη νομοθεσία, να προωθηθεί προς γνωμοδότηση στο ΣΧΟΠ και (κατόπιν των όποιων παρατηρήσεων, προτάσεων, διορθώσεων κ.λπ. όπως προβλέπεται) να εγκριθεί και
ολοκληρωθεί η θεσμοθέτησή του. Κανένας λόγος δεν συντρέχει για άλλες καθυστερήσεις…».
Απάντηση μέχρι σήμερα, τουλάχιστον δημόσια, δεν υπάρχει.
Θα υπάρξει; Θα απαντήσει ο γενικός γραμματέας επί όσων αναφέρει το ΤΕΕ/ΤΔΚ;
Ή θα συνεχίσει να σιωπά;
Γ. Γεωργ.