ΣΤΟ ΔΥΤΙΚΟ σημείο του δημοτικού πάρκινγκ ΡΕΓΓΙΝΑ υπάρχει μια χωμάτινη ανηφορική «απόφυση» που, εκτός του ανώμαλου πρόσβασής του, έχει προεξοχές σιδήρων (φωτ. 1, 2) πολύ επικίνδυνες για τους περαστικούς. Ειδικά τις νύχτες, αλλά και τα Σάββατα που γίνεται η λαϊκή δίπλα, η συχνότητα να έχουμε τραυματισμούς και ατυχήματα αυξάνεται.
ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ο Δήμος, άραγε, να διαμορφώσει μελλοντικά το χώρο; Κι αν όχι, δεν νομίζει ότι άλλα έργα βιτρίνας (φωτ. 3) θα έπρεπε να αναβληθούν και να πάρει προτεραιότητα η επίλυση του περί ου ο λόγος προβλήματος;
(Στ.Γ.Κ.)