Στη νότια πλευρά της Νομαρχιακής Αυτοδιοίκηση και του Δικαστικού Μεγάρου, μεταξύ των ελάχιστων αιωνόβιων πεύκων που παρέμειναν, συμπεριλαμβάνεται και αυτό το σπασμένο πεύκο που δεν μπόρεσε να αντισταθεί στον δυνατό αέρα. Από τότε μέχρι σήμερα, όπως άλλωστε μαρτυρεί η φωτογραφία έχει περάσει αρκετός καιρός, αλλά κανένας δεν ενδιαφέρθηκε για τον ευπρεπισμό και την αισθητική του σημείου απομακρύνοντας τουλάχιστον τα ξερά κλαδιά.
Γ.Η.Κ.