Κύριε πρόεδρε,
ολοκληρώνοντας τα περί συνταυτίσεως «διεφθαρμένης χώρας» και «διεφθαρμένου Κοινοβουλίου» του κ. Τσίπρα, ιδού τι σχολιάζει επιγραμματικά φίλος και μελλοντικός? «διεφθαρμένος ψηφοφόρος»! Παραφράζει το γνωστό σλόγκαν της χούντας καταλήγοντας στο «Ελλάς Ελλήνων διαπλεκομένων Κοινοβουλευτικώς διεφθαρμένων»! Και εδώ που τα λέμε, άδικο έχει; Το ένα δεν έφερε το άλλο; Και τώρα, και τα δυο μαζί το? Μνημόνιο;
ΕΡΜΟΛΑΟΣ