Μια εικόνα, που δεν τιμά τον πολιτισμό μας, αντικρίζουν όσοι ντόπιοι ή ξένοι με λεωφορεία ή μικρά οχήματα κατευθύνονται από Χανιά προς Γεωργιούπολη ? Ρέθυμνο. Λίγο πριν τη Γεωργιούπολη, δεξιά και χαμηλότερα σε χωράφι, υπάρχουν μόνιμα σκορπισμένα πάρα πολλά και κάθε λογής σκουπίδια σε μεγάλη έκταση. Ίσως εκεί να συγκεντρώνονταν τα σκουπίδια για τους κάδους αλλά τώρα αντιληφθήκαμε ότι μόνο σκουπίδια υπάρχουν. Είναι τόσο δύσκολο να τακτοποιηθεί αυτό το θέμα που δεν τιμά μια τουριστική περιοχή;
Α.Π.