ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ οι υποψήφιοι δήμαρχοι να αφουγκραστούν τη φωνή των συν-δημοτών τους ξεπερνώντας εγωιστικά σύνδρομα και αποσκοπώντας πράγματι στο κοινό συμφέρον, θα είχαν σημειώσει ΚΑΙ τις παρατηρήσεις που κάνουν «διαδικτυακά» πάρα πολλοί αναγνώστες των «Χανιώτικων Νέων». Έτσι, ο Νίκος (27/10) είναι κατηγορηματικός στις ελλείψεις του Δήμου Χανίων. Προτείνει: «Πεζοδρόμηση ΟΛΗΣ της παλιάς πόλης (επιτέλους), νέα και λειτουργικά πεζοδρόμια σε όλη την πόλη (έχει δοκιμάσει ποτέ κάποιος από τους υποψηφίους να κινηθεί στο κέντρο με καροτσάκι;), ποδηλατόδρομοι, αποτελεσματική αστυνόμευση από τη Δημοτική Αστυνομία (ακόμα και μέσα στον Κήπο παρκάρουν οχήματα και αυτοί ξύνονται), ενδυνάμωση των κοινωνικών υπηρεσιών (παιδικοί σταθμοί κ.λπ.) και γενικά πιο ΤΟΛΜΗΡΗ, ΜΕΓΑΛΟΠΝΟΗ και ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΗ (βλ. Κουράκη – Ηράκλειο) πολιτική για τα Χανιά, ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!».
?ΥΠΟΓΡΑΜΜΙΖΟΥΜΕ, προσυπογράφουμε και ευχόμαστε να ληφθούν υπόψη οι παραπάνω παρατηρήσεις του αγαπητού Νίκου!
Στ.Γ.Κ.
Μην ξεχνάμε και τις μουτζούρες , τα Grafiti, που εχουν βρωμέσει την πόλη, επιτέλους να αμυνθούμε και σε αυτά. Και κάθε αυτοκίνητο παρκαρισμένο ετσι που να μην μπορεί να περάσει κανείς χωρις να κατέβει στο δρόμο ,διχως καμία συζήτηση και εξαίρεσει να το παίρνει ο γερανός. Επιτέλους να μην στεκόμαστε ακίνητοι να μας κατουρούν στα μούτρα οι αλήτες και οι ηλίθιοι και να λέμε δεν βαριέσαι Ελλάδα είναι- άρα άχρηστη και χωρίς ελπίδα για κάτι καλύτερο.