Στα ´X.N.´ της Τετάρτης διαβάσαμε πως η μέση τιμή της αμόλυβδης βενζίνης στην Ελλάδα είναι 1,52. Το περίεργο είναι -και προσωπικά το έχω αναφέρει πολλές φορές στο παρελθόν- ότι στα Χανιά υπάρχουν μεγάλες διαφορές στα πρατήρια. Έτσι μέσα στην πόλη μας υπάρχουν τιμές σχετικά καλές και συναντάμε τιμή από 1,5380 αλλά στην κατά Κίσαμο μεριά υπερβαίνουν το 1,60, συνήθως, ενώ υπάρχει πρατήριο στα δυτικά που πωλεί με 1,698. Γιατί 17 λεπτά διαφορά;
Α.Π.