Στο κέντρο του χωριού στον Πάνω Σταλό αντικρίζει κανείς σε καθημερινή βάση την ασχήμια του συγκεκριμένου κάδου καθαριότητας, αφού το αυτοκίνητο του Δήμου κάθε που περνάει, ενώ εκκενώνει όλους τους άλλους, αφήνει τον συγκεκριμένο γεμάτο για την επόμενη ή και μεθεπόμενη φορά. Δικαίως, λοιπόν, οι διαμαρτυρίες κατοίκων του χωριού για την πλημμελή εκτέλεση των καθηκόντων από τους αρμόδιους οδοκαθαριστές.
Γ.Η.Κ.