Μπορεί αυτοκίνητα να μην καταλαμβάνουν τις θέσεις στάθμευσης των κινητικά ανάπηρων έξω από το δημοτικό πάρκινγκ, στο κέντρο των Χανίων, ωστόσο, τον ρόλο αυτό τον… αναλαμβάνουν οι μετακινούμενοι κάδοι. Οδηγοί, που αναζητούν θέσεις σε διάφορα σημεία του δρόμου, κινούν ανάλογα τους κάδους προκειμένου να κερδίσουν τα αναγκαία μέτρα και να μπορέσουν να χωρέσουν το όχημά τους. Στην ουσία, όμως, κάνουν δύσκολη τη ζωή των ανθρώπων με κινητικές αδυναμίες. Ας είμαστε όλοι λίγο πιο προσεκτικοί και να μη στερούμε από τους συνανθρώπους μας το δικαίωμά τους.
Γ.ΚΩΝ.