Την έντονη διαμαρτυρία του για το γεγονός ότι από την 1η Νοεμβρίου έως και χθες «έβγαινε» καπνός από τον χώρο εναπόθεσης απορριμμάτων των Καλυβών εκφράζει με επιστολή του στα «Χ.Ν.» κάτοικος της περιοχής, ο οποίος προσκόμισε και σχετικές φωτογραφίες, που αποδεικνύουν των λόγων του το αληθές.
«Είναι ντροπή να φλέγεται ο σκουπιδότοπος (επίσημα ΧΥΤΑ) των Καλυβών, του Δήμου Αρμένων από 1/11/2010. Είναι ντροπή να πνίγονται οι κάτοικοι και τα ζώα από τα δηλητηριώδη αέρια και τη δηλητηριώδη κάπνα της φωτιάς αυτής. Είναι ντροπή να έχουμε στον τόπο μας νέο Κουρουπητό», αναφέρει στην επιστολή του και ζητά την άμεση παρέμβαση των αρμοδίων Αρχών.
Μάλιστα, σημειώνει ότι «…τυχαίνει να φλέγεται ο σκουπιδότοπος κάθε 5 – 6 μήνες περίπου»!
Αν τα παραπάνω είναι ακριβή, ο Δήμος Αρμένων τι έχει να πει; Και, κυρίως, τι σκοπεύει να κάνει;
Α.Λ.