Kι ενώ διανύουμε προεκλογική περίοδο δεν έγινε η αντικατάσταση αυτής της φθαρμένης ρυθμιστικής πινακίδας (P-2) για υποχρεωτική διακοπή πορείας στην έξοδο του επαρχιακού δρόμου στον Καβρό για τη νέα εθνική οδό, η οποία επικοινωνεί με το υπό κατάργηση Καποδιστριακό Δημαρχείο της Γεωργιούπολης. Κι αν έχουν γίνει δυστυχήματα σε αυτή την περιοχή εξαιτίας της αδιαφορίας των εκάστοτε αρμοδίων για να κατασκευαστούν σωστοί οδικοί κόμβοι και περάσματα πεζών, από τότε που κατασκευάστηκε η νέα εθνική οδός.
Ερωτώνται, λοιπόν, οι δύο υποψήφιοι δήμαρχοι που θα διεκδικήσουν αυτή την Κυριακή τον Δήμο Αποκορώνου, τι πρόκειται να πράξουν για αυτή την περίπτωση και όχι μόνο που αφορά το οδικό εθνικό και επαρχιακό δίκτυο της πρώην επαρχίας, η οποία παραμένει σχεδόν στα παλιά της εδαφικά όρια;
Γ.Η.Κ.