Κύριε πρόεδρε,
σχολιάζοντας με άκρα δηκτικότητα την αμφίσημη δήλωση του κ. Γ. Ραγκούση («Για τον πρωθυπουργό και την κυβέρνηση το πολιτικό σκέλος των εκλογών αυτών έκλεισε οριστικά χτες το βράδυ?») μου λέει φίλος της στήλης:
«- Μα αν τόσο εύκολα ανοιγοκλείνουν ´τα πολιτικά σκέλη´ των κυβερνώντων και μάλιστα μετά τα εκάστοτε εκλογικά αποτελέσματα, γιατί να μη θεωρούμε την Πολιτική ως τη μεγαλύτερη πόρνη;?».
ΕΡΜΟΛΑΟΣ