Μετά από έναν και πλέον χρόνο και ύστερα από αρκετά σχόλια στα ´Χανιώτικα νέα´ απέκτησε επιτέλους διαγράμμιση ο αποκαταστημένος δρόμος από τον Ταυρωνίτη έως το Κολυμπάρι. Τα έργα βελτίωσης του συγκεκριμένου τμήματος της παλιάς εθνικής οδού ολοκληρώθηκαν πριν από έναν και πλέον χρόνο και η διαγράμμιση έγινε πριν από λίγες ημέρες. Δεν μένει παρά να αποκατασταθεί και το σημείο της γέφυρας στα Ραπανιανά όπου ο δρόμος στενεύει επικίνδυνα?.
Γ. ΛΥΒ.