Μια πανέμορφη εικόνα προσδίδουν στον βόρειο χώρο, εξωτερικά των κτηρίων του αεροδρομίου μας οι εκεί φοίνικες που, όμως, ήδη έχουν περισσότερα από τα μισά τους κλαδιά ξεραμένα. Μήπως έχουν προσβληθεί από το σκαθάρι που πρόσφατα προσέβαλε παρόμοια δέντρα σε άλλα σημεία ή απλώς η ξήρανση αυτή είναι εποχική. Και στη δεύτερη περίπτωση ασφαλώς θα προβλέπεται η αφαίρεση των ξηραμένων κλαδιών, ώστε να μην αποτελούν παραφωνία στην όμορφη εικόνα.
Α.Π.