´Εικόνες από το μέλλον στα Χανιά -λίγο πριν από την εκλογή δημάρχου´. Μόνο αυτό το σχόλιο συνόδευε την παραπάνω φωτογραφία που έστειλε αναγνώστης της εφημερίδας στην ηλεκτρονική διεύθυνση των ´Χ.Ν.´.
Κατά την προεκλογική περίοδο περίσσεψαν οι υποσχέσεις των υποψηφίων για τη μεγάλη αναγκαιότητα κοινωνικής μέριμνας για τους απόκληρους (ο αριθμός των οποίων αυξάνεται δραματικά μέρα με τη μέρα και στα Χανιά).
Οι υποσχέσεις καταγράφηκαν για πολλοστή φορά. Τις ουσιαστικές ενέργειες τις περιμένουμε εδώ και χρόνια…
Δημ. Μαρ.