Κύριε πρόεδρε,
μιλώντας κανείς με όρους ποδοσφαίρου και καλαθόσφαιρας, σχετικά με τα αποτελέσματα του δεύτερου γύρου των περιφερειακών και δημοτικών εκλογών, θα έλεγε πως, στο δεύτερο ´ημίχρονο´
– το ΠΑΣΟΚ νίκησε στις ´Περιφέρειες´ τη Ν.Δ., με 8 – 5 και
– στους ´Δήμους´, με 85 – 40.
Για τη ´διπλή´ ήττα της Ν.Δ. μάλλον φταίει μάλλον ο προπονητής, ο κ. Σαμαράς, που δεν χρησιμοποίησε ´παλιούς´ πεπειραμένους ´παίκτες´ απ? τον πάγκο, αλλά έβαλε ´νέους και άπειρους´ περί τα πολιτικά ´σουτ´ και ´τρίποντα´! Ας πρόσεχε! Επειδή στο ποδόσφαιρο ή στο μπάσκετ, όπως και στην πολιτική, δεν αρκούν μόνο νιάτα και ομορφιά?
ΕΡΜΟΛΑΟΣ