Την Τετάρτη 10 Νοεμβρίου προβάλαμε στη 2η σελίδα των «Χ.Ν.» μια φωτογραφία με τη συμβολή της επαρχιακής οδού με τη νέα εθνική οδό, όπου η ρυθμιστική πινακίδα (P-2) για υποχρεωτική διακοπή πορείας στο ύψος του Καβρού της δημοτικής περιφέρειας Γεωργιούπολης αποτελεί ´παγίδα´ για τους οδηγούς. Αν και έχουν περάσει οκτώ μέρες χωρίς τη σημερινή δεν λάβαμε καμία απάντηση. Δεχτήκαμε, όμως, πολλά επαινετικά τηλεφωνήματα για την εφημερίδα? και ακόμα, την πληροφορία ότι ακριβώς απέναντι από την έξοδο για την εθνική οδό, ακριβώς στην άκρη της υπάρχει μια τεράστια λακκούβα την οποία φωτογραφίσαμε για να προβάλλουμε εκ νέου την τοποθεσία ´παγίδα´.
Γ.Η.Κ.