ΕΠΙ της οδού Σελίνου, στη Νέα Χώρα, βρίσκεται η παρακάτω παραφορτωμένη (φωτ.) στάση, για όσους θέλουν να πάνε στα Χανιά: μια κολόνα της ΔΕΗ, μια ταμπέλα κατευθύνσεων, ένα ταμπλό του Δήμου για ανακοινώσεις – διαφημίσεις και ένα σήμα του Κ.Ο.Κ.! Και δίπλα ακριβώς το στέγαστρο για τους επιβάτες. Οι οποίοι φυσικά, για να δουν, αν έρχεται το λεωφορείο, πρέπει να σηκώνονται και να πηγαίνουν μέχρι την άκρη του δρόμου, με όλες τις συνέπειες?
Άσχετα με τη συσσώρευση τόσων σημάτων και πινακίδων, εκείνο που ενοχλεί περισσότερο τον κάθε περαστικό είναι η ακαλαίσθητη εικόνα και κυρίως η λάθος τοποθέτησή τους.
(Στ.Γ.Κ.)