Για τις διαγραμμίσεις στις οδούς έχουμε αναφερθεί επανειλημμένα επισημαίνοντας τη σπουδαιότητα που έχουν, όταν είναι σωστά μελετημένες. Με την ευκαιρία, λοιπόν, της νέας πρόσφατης ασφαλτόστρωσης που έγινε μετά την περιοχή του Κλαδισού προς την Παρηγοριά, είναι ώρα να γίνουν οι διαγραμμίσεις. Η απλή διακεκομμένη διαγράμμιση, είναι η πιο σωστή σε αυτή την περίπτωση, αφού πρόκειται για κατοικημένη περιοχή. Η διπλή διαγράμμιση δημιουργεί προβλήματα και ενοχοποιεί πολλούς οδηγούς που θέλουν να εισέλθουν σε κάθετη οδό ή αυλή οικίας ή καταστήματος, διασχίζοντας το αντίθετο ρεύμα κυκλοφορίας.
Γ.Η.Κ.