Συνεχίζουν να καταθέτουν τις προτάσεις τους οι επισκέπτες της ιστοσελίδας των ´Χανιώτικων νέων´ αναφορικά με τις ενέργειες, στις οποίες θα πρέπει να προβεί η νέα Δημοτική Αρχή. Χαρακτηριστική η τοποθέτηση μιας τουρίστριας, η οποία ζητά τη σύσταση ´Αστυνομίας ζώων´ τονίζοντας ότι ´έχουμε δει τόσες πολλές βιαιοπραγίες σε βάρος των ζώων. Είναι τόσο δύσκολο πια να τα αγαπήσουμε; Άνθρωποι που δεν νοιάζονται για τα ζώα πρέπει να τιμωρούνται´.
Λ.