Κύριε πρόεδρε,
κατά τον ημέτερο πολιτευτή κ. Χρήστο Μαρκογιαννάκη (´X.N.´, 29/10), η συνεδρίαση της ΝΟΔΕ Χανίων με αντικείμενο τον απολογισμό των αυτοδιοικητικών εκλογών στα Χανιά και των δυσάρεστων για τη Ν.Δ. αποτελεσμάτων, υπήρξε ένα «μνημόσυνο ολίγων συγγενών»!
? Αλλά, μνημόσυνο χωρίς κηδεία, δεν θυμίζει άταφους ζωντανούς – νεκρούς; Να υποθέσουμε πως άρχισε κιόλας η νεκρολογία της Ν.Δ., πριν τη διάσπαση – θάνατό της;
ΕΡΜΟΛΑΟΣ