Μόνο περί τα 150 μέτρα από τη δροσόλουστη περιοχή της Αγίας Βαρβάρας Μουρνιών έχει δημιουργηθεί μια χωματερή με μπάζα και σκουπίδια, που κάποια ώρα θα φράξουν το ρέμα ή θα κατέβουν στις Μουρνιές και τα Χανιά.
Μάλιστα έχει διαμορφωθεί με χώματα ένα είδος πλατείας για να μπορούν τα φορτηγά να μανουβράρουν να αδειάζουν.
Πιο πάνω -και δίπλα στα σπίτια του Βαντέ- άλλη χωματερή, ακόμη χειρότερη, παρά την πινακίδα του Δήμου για κυρώσεις που έχει αποφασίσει το Δημοτικό Συμβούλιο για πρόστιμα από το 2008.
Στ? αλήθεια, επιβλήθηκε σε κανέναν πρόστιμο;
Ίσως χρειάζεται περίφραξη με σύρμα.
Α.Π.