Από Δευτέρα σε Πέμπτη και από Πέμπτη σε Δευτέρα παραπέμπει το Πρωτοδικείο Χανίων για την ανακοίνωση των τελικών αποτελεσμάτων των αυτοδιοικητικών εκλογών της 7ης και της 14ης Νοεμβρίου. Παράδοξο η μη ανακοίνωσή τους μέχρι σήμερα, ένα μήνα μετά τις κάλπες;
Ασφαλώς ναι καθώς στους υπόλοιπους Νομούς της Κρήτης -και όχι μόνο- η διαδικασία έχει ολοκληρωθεί και έτσι έχει οριστικοποιηθεί ο αριθμός των σταυρών που έλαβαν οι συνδυασμοί αλλά και οι υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι.
Έχει, δηλαδή, ξεκαθαρίσει το τοπίο αλλά, ταυτόχρονα, έχει αρχίσει να τρέχει ο χρόνος για την κατάθεση τυχόν ενστάσεων.
Στα Χανιά ακόμη περιμένουμε!
Γιατί συμβαίνει αυτό;
Και, τελικά, πότε θα υπάρξει επίσημη ανάρτηση των αποτελεσμάτων;
Γ. Γεωργ.