Κύριε διευθυντά,
η ταπεινή μου αίσθηση είναι ότι το «μωσαϊκό» των ψηφοφόρων του ΠΑΣΟΚ, πλέον, είναι μια αυτοεκπληρούμενη προφητεία των προνομιούχων.
Στηρίζουμε το πολιτικό του πρόγραμμα, εφόσον δεν θίγει τη δική μας τσέπη, δίνουμε πατριωτικές συμβουλές στους υπόλοιπους και παρακολουθούμε (όπως στον κινηματογράφο), ένα κυνήγι μαγισσών για φοροφυγάδες, ρετιρέ και έχοντες, που όμως είναι πάντα οι… άλλοι.
Γ. Ουν.