Κάθε μέρα και πιο όμορφη γίνεται η οδός Ακρωτηρίου από την περιοχή των Εργατικών Κατοικιών μέχρι τη διασταύρωση για τους Τάφους των Βενιζέλων από την κατασκευή σ? ένα μεγάλο τμήμα της οδού πεζοδρομίου ανάμεσα στα πεύκα, ειδικά στην επικίνδυνη στροφή που τραβήξαμε τη φωτογραφία. Τα σχόλια που ακούγονται από την κοινή γνώμη είναι ιδιαίτερα θετικά, γεγονός που πρέπει να ληφθεί σοβαρά υπόψη για περαιτέρω παρόμοια νοικοκυρέματα και σε άλλα επικίνδυνα σημεία της πόλης μας που στερούνται πεζοδρομίων.
Γιάννης Η. Κάκανος
ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΠΕΡΝΩΝΤΑΣ ΘΑΥΜΑΖΩ ΤΗΝ ΠΕΖΟΔΡΟΜΗΣΗ ΚΑΙ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΤΗΝ ΙΔΕΑ ΝΑ ΤΟ ΣΧΕΔΙΑΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΦΑΡΜΟΣΟΥΝ !!!
ΑΦΕΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑΙΣΘΗΤΟ ΤΑΙΡΙΑΖΕΙ ΜΕ ΤΟ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΑΦΕΤΕΡΟΥ ΕΧΕΙ ΧΑΜΗΛΟ ΚΟΣΤΟΣ !
ΙΣΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ Η ΑΡΧΗ ΓΙΑ ΠΑΡΟΜΕΙΕΣ ΠΕΖΟΔΡΟΜΗΣΕΙΣ ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟΥΣ.
ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΟΝ ΕΜΠΝΕΥΣΤΗ ΤΗΣ ΙΔΕΑΣ.
ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ !