ΦΙΛΟΣ ΤΗΣ στήλης, μας έστειλε το παρακάτω χιουμοριστικό σημείωμα για? ενημέρωσή μας! Γράφει τα εξής: «Σε ψηφοδέλτιο των πρόσφατων αυτοδιοικητικών εκλογών, που ακυρώθηκε λόγω? πολυσταυρίας των φανατικών εκλογέων του, συμπεριλαμβάνονταν και τα παρακάτω ονόματα που εκ παραδρομής δεν αναφέρθηκαν σε προηγούμενο φύλλο της εφημερίδας σας. Προς αποκατάσταση του γεγονότος, σας τα αναφέρω, επειδή κατά τα φαινόμενα, αυτά δεν ψηφίστηκαν, είτε επειδή «έπεσε γραμμή» από τους αντίπαλούς τους, είτε από τα πολλά? γέλια»! Είναι οι:
-Αντιμνημονιάδης Χαράλαμπος του Αρνησίδη και της Αλέκας
-Δεμεμελείδου Ιωάννα του Αδιάφορου και της Κλεψοπούλου
-Φοροφυγόπουλος Κώστας του Μαγκάκη και της Λαμογίδου, και
-Ρουσφετιάδης Σταύρος του Παραγοντίδη και της Μεσονίδου»
? ΟΤΑΝ το χιούμορ των απλών ανθρώπων είναι το πιο αποτελεσματικό όπλο για κάθε κακοδαιμονία μας, περιττεύει κάθε άλλο δικό μας σχόλιο.
Στ.Γ.Κ.