Το… χριστουγεννιάτικο δέντρο του ΔΝΤ στόλισαν χθες οι εργαζόμενοι στη ΔΕΥΑΧ. Αντί για στολίδια κρέμασαν λευκές επιταγές. Σε κάποιες αναγράφονταν ´Μέρκελ´, σε άλλες ´υπάρχουν λεφτά´, σε άλλες ´τρόικα´ και ´ΕΚΤ´. Ολοι οι παράγοντες δηλαδή, που επηρεάζουν τη σύγχρονη χριστουγεννιάτικη καθημερινότητά μας. Ευτυχώς, που κάποιοι δεν έχουν χάσει το χιούμορ τους σε εποχές κάτι παραπάνω από δύσκολες.
Γ.ΚΩΝ.