´Στο εθνικό και επαρχιακό οδικό δίκτυο οι λακκούβες πρέπει επισκευάζονται με υποχρέωση της Νομαρχιακής Αυτοδιοίκησης´, ισχυρίζονται ορισμένοι. Εντάξει, ´δεν είναι υποχρέωση των Δήμων´, απαντούν, κάποιοι άλλοι, ´αλλά, τι πρέπει να γίνει για να μην συμβεί κανένα δυστύχημα, αφού οι περισσότεροι οδηγοί που προλαβαίνουν να τις αντιληφθούν έγκαιρα παρακάμπτουν την πορεία τους εισερχόμενοι στο αντίθετο ρεύμα κυκλοφορίας με τους όποιους κινδύνους;´.
Για ενημέρωση, λοιπόν, των αρμοδίων φωτογραφήσαμε δύο λακκούβες στα Εννιά Χωριά. Στη Ρογδιά είναι η μία, για την οποία αναφερθήκαμε πρόσφατα δίχως να την επισκευάσουν και η άλλη στα Περβόλια με μεγαλύτερο πλάτος και βάθος!
Γ.Η.Κ.