ΜΕ κεντρικό σύνθημα «Το μέλλον ανήκει στους Ελληνες» (παραπέμπει στην ιστορική φράση του Ανδρέα Παπανδρέου, «η Ελλάδα ανήκει στους Έλληνες») και με σήμα μια πυξίδα(!), δραστηριοποιείται η ΝΔ -όπως φιλάρεσκα ισχυρίζεται- για την επεξεργασία του «γαλάζιου» κυβερνητικού προγράμματος.
?ΟΜΩΣ σήμερα, με το παρελθόν να μην ανήκει πια στους Έλληνες, αλλά στους? πολιτικούς που μας έφεραν στην Τρόικα, άντε να πιστέψουμε το «πολιτικάντικο» σύνθημα της ΝΔ ότι Ελλάδα και? μέλλον ανήκουν στους? Έλληνες! Καλοδουλεμένο, δηλαδή, ψιλό γαζί!
ΕΡΜΟΛΑΟΣ