Λίγες ημέρες απέμειναν για να υποδεχτούμε τον νέο χρόνο μα, δυστυχώς, κατά που φαίνεται θα βρει πολλά στραβά, όπως, αυτά που προβάλαμε τις προηγούμενες μέρες και κάνουμε και σήμερα με δύο καταστάσεις, από τις πολλές που υπάρχουν αλλά παραμένουν για να θυμίζουν την αδιαφορία των υπευθύνων.
Στην Κάτω Αγία Μαρίνα, λίγες δεκάδες μέτρα από την έξοδο της ομώνυμης εκκλησιάς είναι και οι δύο περιπτώσεις.
Η μία αφορά ένα φρεάτιο του οποίου έχουν σπάσει ορισμένα παράλληλα σίδερα όπου χωρά ολόκληρη ρόδα μέσα και η άλλη έναν λάκκο στην ίδια κεντρική οδό.
Γ.Η.Κ.