Δεν υπάρχει διαδικτυακή κάλυψη στην Αση Γωνιά.
Το έθιξα και πριν από μερικό καιρό μα η Διεύθυνση ΟΤΕ Ρεθύμνης, στην οποία υπάγεται η Αση Γωνιά… ούτε φωνή ούτε ακρόαση! Δεν ξέρω μα νομίζω πως θα παραφράσω την παροιμία.
– Παραΰστερα οι… ανωμερίτες… Δεν ξέρω τι θα έκαναν οι ίδιοι οι υπεύθυνοι, αν έκοβαν σ? αυτούς και στα παιδιά τους έστω και μια ημέρα το Ιnternet.
Κύριοι υπεύθυνοι του ΟΤΕ Ρεθύμνης η Αση Γωνιά είναι ένα ζωντανό χωριό με νεολαία που απαιτεί να επεκταθεί η διαδικτυακή κάλυψη, να φθάσει και εδώ το γρήγορο internet.
Μα νομίζω πως δεν είναι μόνο η Αση Γωνιά που στερείται αυτό το αγαθό μα και πάμπολλα χωριά.
Σ.Ι.Π.