Αποκαρδιωτικός είναι ο απολογισμός των εργατικών ατυχημάτων και δυστυχημάτων στο Νομό Ηρακλείου, όπου σύμφωνα με τα στοιχεία του Εργατικού Κέντρου, από την αρχή του 2019 έχουν καταγραφεί 2 θανατηφόρα και 82 εργατικά ατυχήματα, με τελευταίο θύμα τον 60χρονο οικοδόμο, που έπεσε από ύψος 8 μέτρων και άφησε μετά από λίγες ώρες την τελευταία του πνοή, στο Βενιζέλειο Νοσοκομείο που μεταφέρθηκε.
82 εργατικά ατυχήματα στο Ηράκλειο
![](https://i0.wp.com/www.haniotika-nea.gr/media/2021/07/Ad-728x90-1.jpg?fit=728%2C90&ssl=1)